Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bouris Ulgo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bouris Ulgo.jpg
Bouris Ulgo
Data i miejsce śmierci: Po 3653 BBY
Miejsce pochodzenia: Alderaan
Rasa: Człowiek
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Bouris Ulgo był wojskowym służącym w siłach Republiki Galaktycznej, żyjącym w czasach zimnej wojny. Był członkiem jednego z największych alderaańskich rodów, rodu Ulgo.

Biografia

Arogancki i sztywny Ulgo był patriotą, wierzącym w to, że jest ostatnim, rozsądnym szlachcicem na Alderaanie. Dowódca sił obronnych planety oraz uznany generał Republiki, służący w wojsku 35 lat, po zakończeniu wielkiej wojny galaktycznej chciał wrócić do swej wiejskiej posiadłości, aby odpocząć po trudach wojny. Ku jego zaskoczeniu i niemałemu przerażeniu nie został jednak zwolniony z cła, a wojsko poprosiło go, by brał udział w życiu politycznym ojczystej planety.

Bouris stał się silnym politykiem, gdy senator i następczyni tronu Gaul Panteer ogłosiła niepodległość względem Republiki po podpisaniu krzywdzącego traktatu z Coruscant. Kilka lat później Panteer zginęła, pozostawiając Alderaan bez przywódcy i ciągle poza granicami Republiki. Kiedy w radzie szlachty trwała zażarta dyskusja co do wyboru nowego władcy, Ulgo chcąc uchronić świat przed wojną domową ogłosił się nowym królem. Od przejęcia władzy Bouris zaczął popadać w obłęd.

Nie mogąc pozwolić na taki obrót spraw Jedi wysłali na ogarnięty wojną Alderaan oddział uderzeniowy, by odsunąć Ulgo od tronu. Ostatecznie po rozprawieniu się z gwardią władcy planety, jeden z żołnierzy zabił Bourisa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!