Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boles Roor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Boles.jpg
Boles Roor
Miejsce pochodzenia: Sneeve
Rasa: Sneevel
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Zielone
Boles Roor był sneevelańskim pilotem ścigaczy, biorącym udział w wyścigu Boonta Eve Classic. Żył w schyłkowym okresie istnienia Republiki.

Biografia

W roku 32 BBY, na planecie Tatooine, w mieście Mos Espa, został zorganizowany wyścig o nazwie Boonta Eve Classic. Poza wyścigami Boles bardziej rozpoznawalny był w branży muzycznej, jako wokalista śpiewający glimmik. Niemniej jednak zastanawiał się, czy startować w tym wyścigu, ponieważ nie miał aż tak dobrego ścigacza. Mimo wszystko po części chciał sprawdzić, czy taki pojazd jak Quadrijet 4-Barrel 904E dałby radę przelecieć najniebezpieczniejszy wyścig w galaktyce, a po części z sentymentu, ponieważ szczycił się on dwukrotnym zwycięstwem wyścigów w Mos Espie.

Po wielu dniach nadszedł dzień wyścigu. Gdy wszyscy piloci ustawili swoje maszyny na pasie startowym, Jabba dał znak do startu. Boles początkowo był ósmy, gdyż wyprzedził go Anakin Skywalker. Sneevel przejechał cały wyścig bez przeszkód, jednak zajął ostanie, szóste miejsce. Po tej porażce wrócił na swą ojczystą planetę Sneeve.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!