Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boba Fett: Z odzysku

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BobaFettSalvage.jpg
Boba Fett: Z odzysku
Boba Fett ½: Salvage
Scenariusz: John Wagner
Ilustracje: Carlos Ezquerra
Kolory: Cary Porter
Tusz: Carlos Ezquerra
Ilustracja na okładce: Timothy Bradstreet
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
1 grudnia 1997
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 grudnia 2010
(w SWK 12/2010)
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Typ publikacji: Story-arc
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 BBY


Boba Fett: Z odzysku (Boba Fett ½: Salvage) to historia komiksowa, oryginalnie wydana w USA 1 grudnia 1997, na łamach magazynu Wizard. 6 października 1999 Dark Horse Comics wydało przedrukowaną wersję komiksu w wydaniu zbiorczym Enemy of the Empire. W Polsce komiks ukazał się 17 grudnia 2010 w Star Wars Komiks 12/2010.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
W roku zerowym chronologii uniwersum Star Wars Boba Fett był już znanym łowcą nagród. Jego usługi cenione były nie tylko przez bogatych, prywatnych zleceniodawców, ale także przez Imperium. Boba bez ustanku uzupełniał i ulepszał swoją mandaloriańską zbroję (mówiono, że miał trzy komplety), ale - jak pokazuje komiks - żaden pancerz nie jest absolutnie doskonały.(Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Podczas lotu na Coruscant, Boba Fett natrafia na niedający znaków życia okręt - Mingula. Biorąc pod uwagę wartość samego okrętu, oraz potencjalny wartościowy ładunek, postanawia zbadać sprawę bliżej. Jako swojego pomocnika postanawia wykorzystać jedną z dwóch istot jakie znajdują się w klatkach ładowni Slave I. Wybór pada na Tsumo, ponieważ w przeciwieństwie do drugiego złapanego, za niego nagroda zostanie wypłacona nawet jeśli będzie martwy. Po zadokowaniu do okrętu łowca nagród i jego towarzysz zaczynają przeszukiwać opuszczony statek. W jego ładowni odkrywają wiele kosztowności, a wśród nich tajemniczy sarkofag. Okazuje się, że w środku leży martwy Volpau, daleki kuzyn Imperatora Palpatine'a. W pobliżu sarkofagu Boba znajduje skrzydła należące do nieznanych owadów.

Po drodze na mostek Fett odkrywa zmasakrowane zwłoki jednego z członków załogi, a w kabinie sterowania dalsze trzy ciała wskazujące na to że wszyscy podróżujący na Minguli zginęli w ten sam sposób. Przymusowy towarzysz Fetta widząc że łowca nagród zajęty jest oglądaniem ciał próbuje wykorzystać sytuację i strzela do niego. Próba kończy się jednak niepowodzeniem i Tsumo sam zostaje ranny. Upadając na jedno z ciał budzi uśpione owady.

To one są odpowiedzialne za śmierć załogi, a ich ciał użyły jako inkubatorów. Tsumo ginie prawie natychmiast, a Fett zdaje sobie sprawę że jego zbroja nie jest wystarczającą ochroną przed zabójczymi owadami ratuje się więc ucieczką. Gdy dostaje wiadomość od swojego statku ze owady dotarły także na pokład Slave I, każe mu się oddzielić od statku, a sam zaczyna walczyć z owadami, używając do tego celu swego miotacza ognia, którego płomieniami omiata swoją zbroje. Następnie ucieka z okrętu w kapsule, wydając swojemu Slave I polecenie jej przechwycenia.

Tajemniczy okręt w wyniku pożaru który spowodował Fett po chwili wybucha. Po powrocie na swój statek, Boba udaje się sprawdzić czy owady nie dopadły jego drugiej ofiary, zostaje jednak zaskoczony, widząc ze stało się wręcz przeciwnie, to Chung urządził sobie ucztę z niebezpiecznych insektów. Odlatując z miejsca katastrofy łowca podsumowuje swoje straty, czyli nagrodę za głowę Tsumo i cały statek rozmaitych wartościowych rzeczy, oraz zysk, którym jest amulet Volpau.

Zawartość

Logotyp polskiego wydania
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1997, 1 grudnia (w Wizard) USA --- Dark Horse Comics 16 stron Druk (miękka) --- USD
2010, 17 grudnia (w Star Wars Komiks 12/2010) Polska --- Egmont Polska 16 stron Druk (miękka) 5.99 PLN

Recenzje


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!