Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boba Fett: Wróg Imperium 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BobaFettEotE3.jpg
Boba Fett: Wróg Imperium 3
Scenariusz John Wagner
Rysunki Ian Gibson
Tytuł oryginalny Boba Fett: Enemy of the Empire 3
Wydanie USA Dark Horse Comics
24 marca 1999
Okładka Ken Kelly
Liczba zeszytów 3/4
Liczba stron 32
Czas akcji 2 BBY


Boba Fett: Wróg Imperium 3 to trzeci z czterech zeszytów składających się na serie Wróg Imperium, w USA wydany został 24 marca 1999 roku.

Streszczenie

Po dotarciu na Manyx Minor grupa pod dowództwem Nevo zdobywa informacje że Karda wynajął śmigacz. Natychmiast wysyłają do Lorda Vadera raport. Ten po otrzymaniu nazwy planety wydaje polecenie odłączenia swojego gwiezdnego niszczyciela od floty zmierzającej na Coruscant, i wyrusza na planetę gdzie ukrywa się zbieg.

W międzyczasie Boba Fett poruszający się na własnym ścigaczu znajduje uszkodzony pojazd Kardy w pobliżu zakonu pesymistów. W zakonie trwa właśnie pogrzeb brata Maboba, zostaje on jednak przerwany przez Karbe, który w gniewie strzela i zabija jednego z mnichów. Gdy wraca do swojej komnaty, Selestrine ponownie zapowiada mu, ze umrze niedługo, płacąc tym samym cenę za zagładę Icarich.

Imperialni skrytobójcy odnajdują porzucony pojazd Karde, ale przy nim czeka już na nich Boba Fett. Krótka wymiana zdań kończy się zabiciem całej nasłanej przez Vadera grupy. Niedługo po tym wydarzeniu ciała odnajduje niewielka grupa szturmowców kierowana przez Dartha Vadera. Mroczny Lord postanawia sam rozprawić się z Fettem i nakazuje swoim podwładnym czekać na jego powrót.

Tymczasem łowca dociera do bram zakonu lecz zakonnicy nie mają zamiaru wydać mu zbiega. Próbują najpierw go oszukać, a gdy Fett mimo to nalega atakują go kamieniami. Dla Łowcy Nagród nie jest to jednak wielka przeszkoda i szybko toruje sobie drogę do wnętrza zakonu.

Tam spotyka Karde i proponuje mu fałszywy układ – za połowę kosztowności przywódczyni Icarii zapomni że kiedykolwiek go widział. Gdy ten się zgadza, mandalorianin korzystając z jednej z wielu swoich broni wyrzuca Karbe za okno, w lawę, stwierdzając przy tym że skłamał co do układu. Boba znajduje skrzynkę z głową Selestrine i dowiaduje się od niej co się wydarzyło i dlaczego Karde zabił generała. Tymczasem, do zakonu przybywa Darth Vader...

Bohaterowie


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]





Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!