Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boba Fett: Gruba przesada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Boba Fett: Overkill)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BobaFettOverkill.jpg
Boba Fett: Gruba przesada
Scenariusz Thomas Andrews
Rysunki Francisco Ruiz Velasco
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
17 lipca 2009 (w Star Wars Komiks 7/2009)
Wydanie USA Dark Horse Comics
2006
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 24
Cena 5,90zł
Czas akcji 0 ABY


Boba Fett: Gruba przesada to 24-stronicowy komiks który został opublikowany 17 lipca 2009 przez wydawnictwo Egmont w jedenastym numerze magazynu Star Wars Komiks.

Opis

Minęło dziewięć miesięcy od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Imperium wciąż włada galaktyką, lecz czasami dochodzi do konfliktów administracji imperialnej z lokalnymi władzami. Także z tego powodu mandaloriański łowca nagród Boba Fett ma pełne ręce roboty. Ci którzy go wynajmują, nie zawsze zdają sobie sprawę z jego możliwości.

Streszczenie

Troska, dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin. Na planecie funkcjonuje imperialna placówka, która ma problemy z lokalnymi władzami. Komandor Sev Buzk otrzymuje raport, że zostały wstrzymane raporty z rafinerii. Jest to protest mający na celu uzyskanie podwyżek przez pracowników. Buzk nawiązuje kontakt z synem króla, Torino Kyberem. Torin, mimo gróźb ze strony Buzka, odmawia wysłania transportu paliwa. Buzk nic nie osiąga.

Salę opuszczają dwaj oficerowie Imperium: Kelmont i Manech. Manech jest wściekły na Buzka, uważa, że ten nie radzi sobie z lokalnymi władzami, robi tylko dużo szumu wokół siebie. Jest też zły o awans, który mu przepadł, mówi o swoich marzeniach. Wreszcie docierają na miejsce - czeka tam na nich najsłynniejszy łowca nagród w Galaktyce, Boba Fett. Dzięki niemu zamierza pokazać Kyberom, kto tak naprawdę rządzi na planecie. Kelmont ma ogromne wątpliwości do tego planu, ale Fett odbiera zapłatę i rusza by wykonać swoje zadanie. Kelmont ciągle ostrzega Manecha, że ten zostanie rozstrzelany za niesubordynacje, ale ten jest przekonany, że jego plan zadziała i jeszcze wieczorem zostanie awansowany.

Fett dociera wkrótce do rafinerii. Niszczy ją całą, a na końcu morduje Torino Kybera. Kontaktuje się z Manechem i informuje go czego dokonał, dodaje że rusza do pałacu królewskiego i szybko się rozłącza. Kelmont i Manech są przerażeni. W kontrakcie z Fettem nie było mowy o ataku na pałac. Jeśli zginie król, wybuchnie wojna i wszyscy zginą. Kelmont mając dość tej sytuacji rusza do Buzka. Manech mówi mu co zrobił, a Buzk wpada w taką furię, że prawie zabija swojego podwładnego. Nie zdążył jednak tego zrobić, gdyż wkrótce nadeszła transmisja z pałacu królewskiego, od samego króla Natasa. Król jest wściekły i ostrzega Buzka, że ściągnął na siebie i swoich ludzi zagładę. Buzk udaje, że o niczym nie wie, ale król pokazuje mu nagranie, na którym Fett "przesyła pozdrowienia" w jego imieniu. Król rozłącza się, a Buzk rozpoczyna mobilizacje wojsk, mając nadzieje, że zdąży do pałacu przed Fettem.

Mandaloriański łowca nagród dociera jednak do pałacu przed wojskami Imperium. Zabija strażników i dociera do króla Tybera. Ten proponuje mu - niezależnie od tego ile dało mu Imperium - podwójną stawkę. Fett bierze pieniądze z góry i rusza w kierunku nadchodzących wojsk Imperium. Obrona pałacu świetnie sobie radzi i niszczy myśliwce TIE. Boba dociera do oficerów Imperium, ale nie wypełnia rozkazu króla. Manech stwierdza, że Fett jest bardzo skrupulatny, a Fett odpowiada, że to z powodu tego, iż jest najlepszy. Chwilę później nadlatuje eskadra myśliwców, która niszczy pałac króla. Na planecie ląduje też zwierzchniczka Buzka, która oznajmia mu, że jest aresztowany, a Manechowi gratuluje sukcesu. Dodaje też, że pozbycie się króla Natasa było koniecznością. Mówi, że zdziwiła się zdradą Buzka i gdyby nie raport Manecha, to nie miała by pojęcia co się dzieje. Na koniec stwierdza, że czeka ją długa rozmowa z królem, by ustalić komu jest wierny. Okazuje się też, że cały plan Manecha, był planowany od bardzo dawna, skonsultowany z górą. Manech otrzymuje awans i obejmuje dowództwo nad sektorem. Proponuje od razu Kelmonotwi, by ten został jego adiutantem. Boba Fett zbiera się do odjazdu. Manech na odchodne proponuje mu stałą pracą dla Imperium, ale Fett odpiera, że nie stać ich, by wynająć go na stałe. Tuż przed odjazdem dodał jeszcze, że władza którą zdobył, zrodzi mu wielu bogatych wrogów, którzy mogą go wynająć.

Bohaterowie

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ilustracji z Boby Fetta: Gruba przesada.


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!