Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Boba Fett: Morderstwo najgorszego sortu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MurderMostFoul.jpg
Boba Fett: Morderstwo najgorszego sortu
Scenariusz John Wagner
Rysunki Cam Kennedy
Wydanie USA Dark Horse Comics
13 sierpnia 1997
Okładka Mathieu Lauffray
Liczba zeszytów 1
Liczba stron 32
Czas akcji 10 ABY


Boba Fett: Morderstwo najgorszego sortu to jeden z komiksów należących do serii Boba Fett, ostatni zeszyt nieformalnej trylogii opowiadającej o pracy łowcy dla Hutta Gorgi.

Streszczenie

W pałacu Gorgi na Tatooine lekarz przekazuje Anachro, że jest w ciąży. Ta wiadomość bardzo ją cieszy ma bowiem nadzieje że potomek zbliży ojca i męża, którzy nie darzą się zbytnią sympatią. W tym samym czasie Gorga aranżuje potajemne spotkanie z Bobą Fettem zlecając mu dyskretne usunięcie teścia. Jednak gdy po powrocie do domu żona przekazuje mu szczęśliwą wiadomość postanawia jednak odwołać zlecenie ze względu na stan zdrowia Anachro. Na planecie Orkana Boba zmierza do posiadłości Orko, powoli przedzierając sie przez zastępy jego ochroniarzy. Gdy dociera do samego Hutta, zamiast go zabić, proponuje mu układ. Za znaczną ilość kredytów sprawi że łowca który został wynajęty do jego usunięcia, straci nim zainteresowanie, przy czym dyskretnie pomija że on sam jest owym łowcą. Orko zgadza się na to, a na przekazanie pieniędzy umawiają się następnego ranka.

Boba opuszcza posiadłość, do której po jakimś czasie dostaje się nieznany napastnik i zabija Hutta. Łowca dowiaduje się o tym w lokalnej kantynie i natychmiast wyrusza zbadać sprawę. Na miejscu znajduje ślady stóp, pazurów oraz ugryzienia na ciele martwego, pozwalające mu domyślić się kim był napastnik. Akcja komiksu przenosi nas do przeszłości do momentu ucieczki Boby z Anachro, do miejsca gdzie przysypany został Ry-Kooda. Okazuje się ze przeżył to zdarzenie, i pała jeszcze większą nienawiścią do Mandalorianina oraz Huttów. Tymczasem Boba kontaktuje się z Gorgą i przekazuje mu informacji o śmierci Orko, oraz o tym że prawdopodobnie zabójcą jest Ry-Kooda.

Tymczasem Anachro opuszcza pałac, a jej mąż zdaje sobie sprawę że to prawdopodobnie ona będzie kolejnym celem zabójcy. Jego przeczucia okazją się być słuszne. Śmigacz Anachro zostaje zaatakowany i zatrzymany przez żądnego krwi szaleńca i jego towarzyszy. Ry-Kooda atakuje swoją ofiarę jednak w tej chwili na miejsce dociera Gorga wraz ze strażą. To jednak nie na niewiele się zdaje. W ostatniej chwili napastnik zostaje powstrzymany przez Fetta. Łowca zabija obu towarzyszy Ry-Koody, i staje do walki z ich przywódcą. Ostatecznie pokonuje swego przeciwnika. Tymczasem, Anachro rodzi małego Hutta. Boba odjeżdża przed siebie, daleko w tyle zostawiając grożącego mu, pomocnika Ry-koody.

Bohaterowie

Wydanie zbiorcze


Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!