Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szósty brat

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Bil Valen)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Szosty brat.jpg
Szósty brat
Data i miejsce śmierci: 18 BBY, Raada[1]
Kolor oczu: Niebieskie[1]
Przynależność:
Szósty brat znany też jako Bil Valen był imperialnym inkwizytorem wywodzącym się z Zakonu Jedi. Rok po upadku Republiki, szósty brat udał się na planetę Kalamar wraz z Darthem Vaderem, dziewiątą siostrą i dziesiątym bratem, aby wyeliminować tamtejszy bunt. W roku 18 BBY na Raadzie stoczył pojedynek z Ahsoką Tano, podczas którego poniósł śmierć.[1]

Biografia

W szeregach Zakonu

Szósty brat urodził się w czasach schyłku Republiki Galaktycznej i w związku z tym, że był wrażliwy na Moc, został jako dziecko zabrany przez Jedi, aby przejść szkolenie. W roku 19 BBY, gdy Sheev Palpatine wydał rozkaz 66, mężczyźnie udało się przetrwać pogrom.

Inkwizytor

Po Czystce dołączył do imperialnej Inkwizycji, której głównym celem było wyeliminowanie wszystkich ocalałych Jedi. Do zrealizowania tego celu został wyszkolony przez Wielkiego Inkwizytora, a później Dartha Vadera. Podczas jednej z sesji treningowych z Mrocznym Lordem Sithów stracił lewe przedramię.

Misja na Kalamarze

Przybycie

Uh... Możemy mieć problem
— Szósty brat,do Dartha Vadera i pozostałych inkwizytorów
Szósty brat przybywa z pozostałymi inkwizytorami na Kalamar.

W 18 BBY, szósty brat wraz z dziewiątą siostrą i dziesiątym bratem udali się na planetę Kalamar, aby asystować Darthowi Vaderowi i drużynie szturmowców czystki w misji odnalezienia Jedi, który prawdopodobnie był konsultantem króla Lee-Chara w sprawach Imperium. Po wylądowaniu Vader wraz z dziewiątą siostrą wdał się w dyskusję z dowódcą ochrony Gialem Ackbarem. Podczas rozmowy nad głowami imperialnych agentów wybuchł imperialny frachtowiec, w którym był ambasador Telvar, który negocjował z królem. Po tym zdarzeniu Vader wraz z inkwizytorami udał się do Dac City w celu rozpoczęcia poszukiwań.

W Dac City odbyła się bitwa pomiędzy siłami Imperium i Strażą Królewską, w której wzięli udział inkwizytorzy na czele z Darthem Vaderem. Po pokonaniu wszystkich przeciwników udali się do pałacu Lee-Chara. Po zabiciu wszystkich obrońców dziewiąta siostra rozpoczęła przesłuchanie króla. W wydobyciu wszystkich informacji od Lee-Chara przeszkodził wielki stwór, który wytworzył olbrzymią falę, która zmiotła imperialne siły na powierzchni. Szósty brat wraz z pozostałymi inkwizytorami starał się zatrzymać falę, lecz nie udało im się nawet z pomocą Dartha Vadera. Pałac został doszczętnie zniszczony a inkwizytorzy zostali oddzieleni od swojego przywódcy.

Pościg za Jedi

Inkwizytorzy bronią się przed szturmowcami czystki.

Szczęśliwie, szósty brat i reszta inkwizytorów przetrwali uderzenie i wzięli imperialną łódź podwodną w celu znalezienie Vadera. Po odnalezieniu go, dziewiąta siostra wyznała, że podczas przesłuchiwania króla dowiedziała się o lokalizacji kryjówki Jedi i płyną w jej kierunku. Po dotarciu w wyznaczone miejsce ujrzeli ewakuującą się grupę na czele z Jedi, która natychmiastowo zaczęła uciekać z wyjątkiem jednego akolity, który zaatakował łódź podwodną. Vader szybko uporał się z nim poprzez zgniecenie jego hełmu. Płynąc dalej, następny akolita poświęcił się, aby spowolnić pościg. Łódź podwodna dotarła do Bel City, gdzie następnych dwóch akolitów się poświęciło. Podczas dalszego pościgu z Vaderem skontaktował się Wilhuff Tarkin, który rozkazał pozostawienie dotychczasowej misji i schwytanie króla Lee-Chara. Szósty brat wraz z pozostałymi inkwizytorami kontynuował pościg wraz z odziałem szturmowców czystki. Inkwizytorzy odnaleźli w końcu grupę uciekinierów i szósty brat natychmiast zabił przedostatniego buntownika. Otoczony Jedi zaczął wymieniać imiona inkwizytorów, kiedy jeszcze należeli do Zakonu. Dziewiąta siostra ujawniła imię tego Jedi, który nazywał się Ferren Barr, stwierdzając, że wciąż jest tylko padawanem. Barr zignorował słowa wypowiedziane przez dziewiątą siostrę, wytłumaczył jaką rolę odegrały klony podczas rozkazu 66 i wskazał, że szturmowcy czystki to klony, które zostały zmobilizowane po Czystce. Po powiedzeniu tego, Ferren użył sztuczki umysłowej na szturmowcach czystki, mówiąc im, żeby wykonali rozkaz 66.

Sztuczka Barra udała się i klony natychmiastowo otworzyły ogień do inkwizytorów. Dziesiąty brat został natychmiastowo postrzelony w klatkę piersiową i zabity. Ferren i ostatni akolita skorzystali z zamieszania i przeskoczyli nad polem walki uciekając od inkwizytorów. Widząc to, dziewiąta siostra wraz z szóstym bratem użyli pchnięcia na szturmowcach czystki, starając się także uciec z pola walki, jednakże podczas ucieczki szósty brat bojąc się o swoje bezpieczeństwo, zdradził dziewiątą siostrę i odciął jej nogę, zostawiając kompankę na pastwę klonów.

Umiejętności

Jak wszyscy inkwizytorzy, szósty brat został wyszkolony przez Dartha Vadera, aby odrzucił on defensywny styl walki i stosował tylko ofensywną formę pojedynkowania się. Podczas walki, szósty brat używał podwójnego miecza świetlnego o obrotowej rękojeści, którym mógł rzucać jak bumerangiem.

Przypisy

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!