Niech Moc będzie z Wami!Biblioteka Ossus:Strona główna (projekt)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


21 875 artykułów: Świat Gwiezdnych wojenPoza światem Gwiezdnych wojenCytatyBiblioteka OssusGrafikiWszystkie kategorie

Holocron-Main-02.png

 Polecany artykuł

Ko Vakier Infobox.jpg

Ko Vakier był przedstawicielem rasy Krwawych Rzeźbiarzy, zwerbowanym przez kapitana Schurk-Herena na pokład Uhumele. Odpowiadał za obsługę wieżyczki frachtowca; po śmierci Lynaliskara K'ra Snyffulnimatty i Crys Taanzer przejął także obowiązki pilota. Dołączył do grupy, pod przywództwem Dassa Jennira, poszukującej na powierzchni Orvaksa IV zniewolonej żony i córki Boma Greenbarka. Gdy na jaw wyszedł fakt, że Jennir jest w istocie Jedi, ocalałym z Czystki, wraz z resztą załogi odwrócił się od niego, pozostawiając go własnemu losowi.

Później, po przeżyciach związanych z nieudaną transakcją z Haką Haiem i utratą skrzyni, przewożonej przez Uhumele, Ko i jego towarzysze ponownie skrzyżowali swoje ścieżki z Dassem, wspólnie planując zasadzkę na Dartha Vadera.


Starsze polecane artykuły | Zgłoś nowy artykuł
Maulico.png

 NewsyCzywieszico.png

 Czy wiesz, że...


Archiwum | Zgłoś nową ciekawostkę
Cytatyico.png

 Losowy cytat

Mam już współrzędne nowego celu. Tajna stacja medyczna Republiki na Zewnętrznych Rubieżach, nie jest chroniona, a na niej jest ponad sześćdziesiąt tysięcy rannych klonów. Zrobimy im przysługę i skrócimy im cierpienia. Gdy ją zniszczysz, Jedi nie będą mieli gdzie wysyłać swych rannych, wtedy poumierają.
Dooku do Grievousa  źródło


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!