Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń/Archiwum 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Archiwum 2


Nazewnictwo

Pojawiła się propozycja przeniesienia następujących artykułów:

 1. Darth Vader pod Anakin Skywalker
 2. Skoczek koralowy pod Yorik-Et
 3. Grievous pod... to, jak mu tam, jego dziwne oryginalne imię :)

Osobiście uważam, że jest to sensowne (pierwotne i pełne imiona/nazwy przede wszystkim), ale nazwy te są o tyle swoiste, że chciałbym, żeby wypowiedziało się na ten temat szersze grono. NLoriel 20:51, 22 wrz 2006 (CEST)

moim zdaniem pomysł jest dobry, jednak zrezygnował bym z przeniesienia Grievousa, gdyż niewielu zna to imię (ja tu widzę je po raz pierwszy) i mogło by to trochę utrudnić poszukiwanie tej postaci, a reszta OK. Darth petter 21:03, 22 wrz 2006 (CEST)

Imię Zgryvusa było już omawiane w dyskusji przy tym haśle. Jeśli jest kanoniczne to chyba powinno być pod nim. A z Grievous i Generał Grievous zrobić przekierowania (podobnie ludzie nie znający EU nie widzą że taki Piett miał na imię Firmus itp.) Co do Vadera/Anakina to postulowałem kiedyś dwa oddzielne hasła ale skoro urodził się i zmarł jako Anakin to chyba pod tym imieniem powinien być... Kaczor 23:46, 22 wrz 2006 (CEST)
Nie jestem przekonany do tych zmian, a przynajmniej nie do wszystkich. Z pewnego punktu widzenia ;) Darth Vader i Anakin Skywalker to dwie różne osoby, których historia jest bardzo obszerna. Pozostawiłbym dwa artykuły, (oczywiście z odpowiednim linkowaniem) choćby też z przyczyn ideologicznych (wyznawcy DV) oraz porządkowych (ludzie będą poszukiwać Vadera i niekoniecznie zrozumieją odesłanie do Anakina). Last but not least jeden artykuł będzie zdecydowanie zbyt obszerny i nawet jego menu nie będzie widoczne w całości na monitorze.
Skoczka koralowego bym przekierował, a w artykule docelowym dałbym zaraz za nazwą oryginalną nazwę polską. Ujednolicałoby to nazewnictwo sprzętu latającego w kosmosie.
W przypadku Grievousa nie widzę przeciwwskazań, aby potraktować go tak, jak potraktowany został Piett.--Piotr Mikołajski 09:52, 23 wrz 2006 (CEST)
 • Ja bym zostawił Skoczek koralowy, bo jednak wydaje mi się, że pod tą nazwą jest bardziej znany i w ksiązkach występuje czesciej własnie pod taką nazwą. --Pafawag 00:00, 23 wrz 2006 (CEST)

Treści z Wikipedii

Treści z Wikipedii, ani z żadnego innego wiki działającego na GFDL, nie można oznaczać, tak jak jest to zrobione w artykule „miecz świetlny”, gdzie informacja o pochodzeniu znajduje się w dyskusji. Jest to jednoznaczne z niedopełnieniem licencji, czyli materiał w ten sposób oznaczony jest kradziony. Dodatkowo szablon:ZWikipedii powinien posiadać link do tekstu licencji GFDL (jest tu). Próbowałam wgrać analogiczny szablon z Nonsensopedii, ale funkcje parsera wam nie działają. Jakby ktoś mógł je uruchomić, to potem dużo jest z nich pożytku. Szoferka 13:10, 26 wrz 2006 (CEST)

Dzięki za konstruktywne uwagi. NLoriel 14:34, 26 wrz 2006 (CEST)

bałagan

w encyklopedii mamy ponad 1250 haseł i zaczyna się mały bałagan z kategoriami. zauważyłem, że wiele haseł znajduje się nie w tych kategoriach, co trzeba. Zmieniłem kategorie Postacie->Jedi (tam było wiele bałaganu). moim zdaniem powinno powstać więcej bardziej szczegółowych kategorii, bo mogązacząć się problemy. przykładem niech będzie kategoria Postacie->Jedi:

 • wiele osób nie stosuje sortowania wg. nazwiska (np. Luke Skywalker pod literą L, zamiast S)
 • w kategorii postacie były umieszczane niepostacie (np. Rada Jedi, Mistrz Jedi powinny być w innej kategorii, o holokronach nie mówię...)

w tej kategorii to chyba tyle, ale trzeba to uporządkować teraz, bo jak przybedzie nam kilkaset haseł, to już będzie wielki, a nie mały problem! Darth petter 14:08, 29 wrz 2006 (CEST)


Robimy to sukcesywnie. Zwróć uwagę na to, co ostatnio zrobił Kaczor! Nie wolno też przesadzić z LICZBĄ kategorii bo rosnie nam liczna kategorii mającycych po jedym haśle! --Yako 17:32, 29 wrz 2006 (CEST)

nie chodzi mi o robienie osobnej kategorii dla grupki trzech osób, ale wraz ze wzrostem liczby haseł powinniśmy sukcesywnie zwiększać ilość kategorii, bo za niedługo może sie zdarzyć, że w jednej będzie 100-200 postaci, etc., a to może być mały problem z odszukaniem szukanego hasła Darth petter 17:39, 29 wrz 2006 (CEST)

Zgadzam się. Co nie zmiania faktu, że robienie kategorii dla jednej postaci jest przegieciem z kolei w druga strone - bo stanie sie tak, ze mamy 1000 haseł i 500 kategori :P --Yako 00:10, 30 wrz 2006 (CEST)


WANDALIZMOWI NIE!

Ktokolwiek niszczy lub demoluje zawartość Empirepedii zachowuje się niepoprawnie i niezgodnie z duchem fair play.... Zresztą - po prostu po chamsku! Jesteśmy wszyscy fanami i powinniśmy ze sobą współpracować! Do wandala Empirepedii: Jeśli myślisz, że pomagasz w ten sposób Ossusowi - mylisz się! Jeden Świat, Jeden Kraj, Jeden Fandom. IP atakującego został zapisany i przekazany administracji technicznej Ossusa. --Yako 17:29, 25 wrz 2006 (CEST)

Wandalizmom mówimy NIE!

Proponuję podjąć także dalsze działania w porozumieniu ze stronami z nami współpracującymi. DantE 18:08, 25 wrz 2006 (CEST)

Wandalizm jest prowadzony z Neostrady. Neostrada ma to do siebie, że udostępnia dynamiczne adresy IP, tak więc zgłoszenie komukolwiek adresu 83.31.x.x jest pomysłem skazanym na porażkę, bo osoba, która go użyła, od dawna go nie ma i szybko mieć nie będzie, za to w międzyczasie mogły go mieć setki osób. Szoferka 12:10, 26 wrz 2006 (CEST)
Gwarantuję, że są metody! --Yako 12:17, 26 wrz 2006 (CEST)
Oczywiście, że są. Należy napisać do Telekomunikacji Polskiej na adres abuse@tpnet.pl – dostanie się wtedy automatyczny list, że zgłoszenie zostało przyjęte, a każde zgłoszenie jest traktowane śmiertelnie poważnie. Potem: cisza. Gdyby jednak Telekomunikacja przypadkiem wydała czyjeś prywatne dane, stanie się to najpewniej na użytek sądu i tylko po odpowiednim nakazie. Wtedy sąd może ustalić kto wandalizował, a następnie wydać Telekomunikacji nakaz, aby tej osobie, użytkownikowi bądź użytkowniczce Neostrady, został odebrany dostęp do strony wikia.com. Tego typu zgłoszenie wpolskim sadzie może złożyć tylko Wikia, i zapewniam, że nie ma takiego zamiaru. Jeśli znasz jakiś inny sposób, a w dodatku uważasz za celowe, aby wandalizm na jednym wiki karać na drugim, to chętnie się dowiem. :) Szoferka 12:42, 26 wrz 2006 (CEST)
Wystarczy mieć znajomych w tepsie ;) NLoriel 13:04, 26 wrz 2006 (CEST)

OFICJALNIE CHCE PRZEPROSIĆ ZA MOJE DEBILNE WPROST ZACHOWANIE NA EMPIRE. POSTĄPIŁEM JAK DZIECIAK, ALE ZROBIŁEM TAK Z CZYSTEJ NIECHĘCI DO EMPIRE! PRZEYSIĘGAM ŻE NIGDY TAK JUŻ NIE ZROBIĘ!--Wandal z Empire 15:19, 26 wrz 2006 (CEST)

Podział na ery

Moim zdaniem powinno się wprowadzić podział na ery. Czy legalne by było wykorzystanie mechanizmu jaki jest na Wookieepedi, podając tylko jego źródło (artykule Szablon:Era) i wprowadzając kilka drobnych zmian? --Bastion_3557 14:15, 25 wrz 2006 (CEST)

Trzeba na ten temat podyskutować, bo zaczynają pojawiać się artykuły o erach. --Bastion_3557 13:31, 8 paź 2006 (CEST)
Jeżeli nikt nic nie odpowie to jutro się nim zajmę. Tylko potem żeby nie było, że łamię prawa autorskie. --Bastion_3557 14:03, 13 paź 2006 (CEST)

Zanim się tym zajmiesz, to może wartoby było pokombinować, czy nie lepiej zrobić jakoś po swojemu, a nie małpować z wookie :)

Poja propozycja jest taka:

 • Starozytność
 • Stara Republika
 • Okres Rebelii
 • Nowa Repubika

i tyle. bez wyodrębniania już np. Legacy --Yako 16:02, 13 paź 2006 (CEST)

no jasne, najlepiej zostawić "starożytność" i "nowożytność", nie? :/

U @ FAIL.--Shedao 21:49, 13 paź 2006 (CEST)

Moim zdaniem najlepiej jest tak:
 • Era Starej Republiki
 • Era Powstania Imperium
 • Era Rebelii
 • Era Nowej Republiki
 • Nowa era Jedi
 • Era Dziedzictwa
 • Infinities (razem z erą, w której toczy się akcja)
 • Pradziwy świat (przy książkach itp. razem z erą, w której toczy się akcja)

A co do kombinowania, jeżeli administracja nic nie wymyśli to jutro zacznę przerabiać tamte szablony --Bastion_3557 12:25, 14 paź 2006 (CEST)

Mnie się nie podoba. :/ Jak dla mnie to mnożenie bytów ponad miarę... Nie wiem. ja mam w głowie w zasadzie trzy ery: "Przed Imperium, Imperium i po-imperium. Jescze może być od biedy NEJ.... ale Infinities? A co to u licha jest Era dziedzictwa? (nazwijcie mnie ignorantem). Maksymalna prostota! Pamiętajcie, że Ossus to nie tylko encyklopedia dla gości zupełnie odjechanych na tym punkcie jak my, ale też dla laików, którzy widziali tylko filmy! --Yako 01:51, 15 paź 2006 (CEST)

Tak Yako, jesteś ignorantem, ale to nic: boli tylko to, że będąc takim ignorantem jesteś w szefowstwie naszej encyklopedii. Takimi maksymami jak Maksymalna prostota! możesz się kierować w życiu; proszę bardzo, jedno mi to - ale jeśli dla ciebie świat SW dzieli się na trzy epoki, to jest to podział jakiego dokonałby może przedszkolak... zalecam bardziej wnikliwe zbadanie tematu "Gwiezdne Wojny", nim ponownie zaczniesz się w coś wtrącać. Z wyrazami szacunku, --Shedao 02:17, 15 paź 2006 (CEST)

Hmm jak dla mnie zaproponowany podział przez Bastion_3557 jest ok... można by się jeszcze pokusić o okres przedrepublikański, bo gdzie wciśnie się rakatańczyków i tą całą inną starożytną hołotę? :) No ale to tylko moje zdanie. A co do całkowitego upraszczania, to jestem całkowicie na nie. Dobra, jak ktoś widział tylko filmy to po to jest właśnie ta encyklopedia, żeby mu rozjaśnić w głowie co nie co... i naprawdę, wprowadzając te 6, 7, 8 er nic się nie stanie...--Sky 02:42, 15 paź 2006 (CEST)

Tak wogóle to należy zrobić porządek z tym co już jest, proponuję więc szybko zdecydować co i jak. Kategoria:Ery wydawnicze wygląda dość niechlujnie... albo zbić to wszystko w jedno hasło (zamiast Ery wydawnicze, w nich tylko ery są wymienione, a potem linki do poszczególnych) albo przynajmniej ładnie uporządkować. No i zmiany nazw, na pewno Era powstania Imperium nie powinna nazywać się tak jak się nazywa (1000 BBY-0 ABY?? - śmieszne. Proponuję więcej myślenia i mniej klonowania dla Yun-Yuuzhana). Jeszcze jedno, dotyczące NEJ. Czy era ta trwała od 25 ABY do 30 ABY (czyli wojna z YV) czy wlicza się w nią także wydarzenia z Mrocznego gniazda? Bo Yun-Yuuzhan napisał 25-40 ABY tak wogóle. Więc co do ery NEJ - jeśli rzeczywiście zaliczymy do niej też Mroczne Gniazdo, zmienię trochę hasło Nowa era Jedi (okres historyczny)... już raczej tylko jako opis wojny/inwazji, a nie że jest to cała ta era... jakieś propozycje? --Sky 03:06, 15 paź 2006 (CEST)

 • A teraz powiedzcie do czego to ma służyć? Jak narazie to się kłócicie o nie wiadomo co. Teraz mi powiedzcie ładnie ktory fan będzie wiedział co to jest Era Dziedzictwa? Mam gdzieś zrobić ankietę? I przedewszystkim odpowiedzcie na pytanie postawione na początku. Do czego to? A może po prostu jesteście kopistami i kopujecie jak leci z Wookiepedii? --Pafawag 13:54, 15 paź 2006 (CEST)
 • Więc proponuje zrobić podział na ery: Przed bitwą o Yavin i Po bitwie o Yavin. To raczej każdy fan będzie wiedział.--Prymonek 14:04, 15 paź 2006 (CEST)
Ale Pafawag, posłuchaj, czy Ossus ma równać w dół? Część "fanów" (co to za fan, który się nie interesuje nowościami?) SW nie wie co to Legacy, więc nie wrzucajmy go do podziału? To zajeżdża populizmem... --Shedao 14:06, 15 paź 2006 (CEST)

Uwierz mi, jest wielu ludzi, którzy uwielbiają SW, ich klimat i historie, ale po prostu już np. przestali kupowac nowe książki, komiksów wcale nie czytali, a z USA nie sprowadzają albumów. Ossus jest dla każdego fana, a nie tylko dla tego, który wszystko widział i wszystko czytał. (bo taki to już wie wszystko i mu encyklopedia nie potrzebna). A nadal nie widac odpowiedzi na pytanie Pafawaga: PO CO? Odpowiedzi są narazie tylko "bo tak powinno być". Ale dlaczego?--Yako 14:17, 15 paź 2006 (CEST)

Uzyje Twoich argumentów Można by wyszczególnić osobne Ery (Rise of Empire, Rebellion Era, itd.) pomogłoby to w szybkiej orientacji, a uzytkownikom pozwoliłoby to szybko znaleźć akcja jakich książek/komiksów/gier, itd. ma miejsce w erze jaka ich najbardziej interesuje. --Bastion_3557 14:20, 15 paź 2006 (CEST)
Sam sobie odpowiedziałeś - jeśli jakiś fan się zacofał i nie jest na bieżąco, to chyba właśnie o to chodzi, żeby dzięki tej encyklopedii załapał co się teraz dzieje, nie? Doprowadziłeś tu do absurdalnej sytuacji, w której usiłujesz nam wmówić, że powinniśmy pomijać ery, których TY nie rozumiesz, bo w takim razie po co one innym fanom :| --Shedao 14:24, 15 paź 2006 (CEST)

Alez ja nie twierdze, że ery są niepotrzebne. Nie chodzi też o to, czego ja nie rozumiem, a co rozumiem, bo to już nie jest coś, o czym będziemy dyskutować w bibliotece. Na szczęście zdaję sobie sprawy z własnych ograniczeń. Chodzi tylko o logikę. Jesli pytam PO CO? to uzasdnij mi rzeczowo dlaczego podział zaproponowany przez Ciebie ma być przyjęty na nie np taki:

- Straszna satrożytność
- średnjia starożytnośc
- nowa starozytnośc
- przeddzidzie śróddzidzia
- śróddzidzie śróddzidzia
- zadzidzie śróddzidzia

Mam nadzieję, że znacie ten kawał o dzidzie ogólnowojskowej :). Mnie chodzi o jedno, a w zasadzie o dwie rzeczy:

 • nie małpowac Wookie
 • Nie mnożyć ponad potrzebę

--Yako 14:31, 15 paź 2006 (CEST)

no widzę że generalnie o to ci cały czas chodzi: żeby nie mieć tak samo jak na Wookie, nawet jeśli na Wookie mają dobrze. No i tu dochodzimy do sedna: po co? Ano, bo tak jest. Zajrzyj do jakiejkolwiek amerykańskiej książki SW, zobacz czy jest podział, jaki on jest i potem mówmy co jest słuszne, a co nie. I oczywiście, nie można mnożyć ponad potrzebę, ale też nie możemy popadać w drugą skrajność - skracać gdzie tylko się da. --Shedao 14:44, 15 paź 2006 (CEST)

Jako osobnik z definicji odpuszczający sobie komiksy nie miałem pojęcia o wyprodukowaniu czegoś opisującego okres 130 ABY. Gdyby nie nowe dla mnie hasło Era Dziedzictwa, pewnie bym się o tym nie dowiedział. To obala twierdzenia, że wystarczy podział w stylu przed Imperium, Imperium i po Imperium.--Piotr Mikołajski 19:39, 15 paź 2006 (CEST)

Zajmę się tym wieczorem. OK? --Bastion_3557 13:56, 16 paź 2006 (CEST)

Jasne - podział jaki proponowałeś, jest w sam raz. Pozdro. --Shedao 14:03, 16 paź 2006 (CEST)
Czyli jaki w końcu? --Yako 17:29, 16 paź 2006 (CEST)
 • Era Starej Republiki
 • Era Powstania Imperium
 • Era Rebelii
 • Era Nowej Republiki
 • Nowa era Jedi
 • Era Dziedzictwa
 • Infinities
 • Pradziwy świat
(jutro zrobię popołudniu, dzisiaj nie mam już czasu) --Bastion_3557 20:39, 16 paź 2006 (CEST)

Okejka. ale z jednym zastrzezeniem. BEZ kategorii "Prawdziwy świat". Już taka kategoria jest i nazywa się "Poza Światem Gwiezdnych wojen" wiec nie widze sensu tworzenia takowej. --Yako 20:50, 16 paź 2006 (CEST)

Prawdziwy świat był skrótem myślowym :P --Bastion_3557 20:52, 16 paź 2006 (CEST)
Ptoponuję zastąpić Era Powstania Imperium zwrotem Narodziny Imperium DantE 21:18, 16 paź 2006 (CEST)
A co miał oznaczać ów skrót myślowy? --Yako 21:29, 16 paź 2006 (CEST)
Albo zamiast Era powstania Imperium to Era upadku Republiki lub Nowa Era Sithów--Prymonek 21:43, 16 paź 2006 (CEST)
Narodziny Imperium lepiej oddają tłumaczenie z angielskiego i wydarzenia z tego okresu. Poza tym używane są w tłumaczeniu minisów. DantE 22:03, 16 paź 2006 (CEST)
Ile dane ery będą trwać? Chodzi mi głównie o NEJ, jaki przedział czasowy się uznaje... 25 ABY - 30 ABY? 40 ABY? Przydałaby się też era przedrepublikańska, wiem że nikt nie chciałby mnożyć ponad potrzebę, ale przy tam podziale nie ma gdzie wcisnąć Rakatan i zapewne działań innych starożytnych ras... ale to tylko propozycja. --Sky 21:46, 16 paź 2006 (CEST)

Radzę spojrzeć!

http://www.wikicities.com/wiki/c:starwars:Forum:There_is_yet_another:_in_Polish --Prymonek 16:31, 25 wrz 2006 (CEST)

 • Silly Dan stamtą napisał: They've got over 1000 article already! It'd be nice to co-ordinate with them, just as we're doing with Jedipedia Myślę, że trzeba by się za tym zakręcić bo to może byc dobre dla nas ;) --Pafawag 21:33, 25 wrz 2006 (CEST)
Ja już dawno proponowałem, aby podjąć współpracę z Wookiee, ale do tej pory była decyzja aby nie wchodzić w drogę Empirepedii. Teraz nadarza się świetna okazja aby jednak zmienić decyzję, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę wypowiedzi ludzi z Empirepedii. Trzeba zatroszczyć się o rozwój Ossusa i nie oglądać się na nich. DantE 21:55, 25 wrz 2006 (CEST)
Popieram Pafawaga i DantE, Empire w obecnym momencie tylko stoi na przeszkodzie... to projekt-niewypał, jeśli mamy nawiązywać współpracę z Wookie to trzeba korzystać z okazji. --Shedao 22:11, 25 wrz 2006 (CEST)

ja także jestem za tym pomysłem. to będzie dobra reklama dla ossusa Darth petter 11:25, 26 wrz 2006 (CEST)

Jeżeli współpraca ma polegać wyłącznie na tłumaczenie haseł z Wookieepedii, to już to robicie, bez względu na to, czy Wookieepedia o tym wie. Jeśli współpraca miałaby się odbywać na poziomie innym, niż użytkowników, a więc miałaby zostać w jakiś sposób uświadomiona czytelnikom tych wiki, to jedynym wyjściem dla was jest przenieść się na Wikię. Empirepedia, z racji położenia na Wikii, jest i będzie jedynym wiki siostrzanym dla Wookieepedii. Nazywać wiki, które ma mniej, niż dwa lata, niewypałem bądź sukcesem jest, delikatnie mówiąc, przedwczesne. Szoferka 12:08, 26 wrz 2006 (CEST)
czy idąc tropem twojego toku rozumowania, Wookie też jeszcze nie jest zdefiniowane jako sukces czy niewypał? Ossus nigdy nie zamierzał być siostrzaną Wookie, współpraca to jedno, ale nie przenoszenie się pod ich skrzydła - mamy chyba trochę większe ambicje... a tłumaczone są tylko nic nieznaczące i krótkie hasła. --Shedao 16:17, 26 wrz 2006 (CEST)
Jeśli mamy być szczerzy to na razie właśnie Empirepedii zajmuje się głównie tłumaczeniem z Wookiee, dochodzi nawet to takich kuriozalnych sytuacji, że hasła są umieszczane w języku angielskim a dopiero później tłumaczone. W dodatku zwykle brak jest informacji o źródłach. Druga sprawa, ale to gdzie jest encyklopedia nie jest ważne. Jediipedia nie jest na serwerach wikii a dobrze się rozwija. Podstawą jest społeczność jak powstanie wokół encyklopedii a w tym przypadku Ossus bije was na głowę. Na razie z połączenia korzyści odniosła by tylko Empirepedia. DantE 17:56, 26 wrz 2006 (CEST)
A może by tak połączyć się z Empire! (Mają tam nawet dobry artykuł - Jedi! To był oczywiście żart, ale połączenie wszystkim wyszło by na dobre! A ja mam nawet nazwę:
Jabbapedia--Prymonek 18:00, 26 wrz 2006 (CEST)

Shedao: Wookieepedia po półtora roku działalności posiada prawie 40 000 haseł, a to więcej, niż anglojęzyczna Wikipedia w analogicznym okresie działalności. Więc: tak, Wookieepedię można nazwać sukcesem i z innych przesłanek, niż czas działalności.

W przypadku przenosin, nie ma mowy o przenosinach pod skrzydła. Przeniesione zostałyby zarówno wasze uprawnienia sysopów i biurokratów (Duchów Biblioteki), jak i wszystkie treści, które nie znajdują analogicznych na Empirepedii. Te treści, które by się dublowały, zostały by połączone, tak samo, jak scala się artykuły np. na Wikipedii. Kwestia tego, w jaki sposób to by się stało, leży już w waszej gestii. Jeśli waszą ambicją, oprócz oczywiście stworzenia encyklopedii, są pewne serwery i fachowa pomoc techniczna, polecam Wikię. To ludzie, który stworzyli Wikipedię, dodatkowo Wikia otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Polsce i wszystkim Polakom na Wikii już niedługo będzie lepiej, niż użytkownikom jakiegokolwiek innego języka. Więcej tu.

Dziwi mnie też, jak jakiekolwiek hasło, jeśli jest się fanem danego świata, można uznać za bezwartościowe. Ale nawet, jeśli tak jest, licencja GFDL nie posiada w swoim słowniczku czegoś takiego, jak bezwartościowe hasło, i wszystkie one powinny być oznaczone we właściwy sposób, czyli do szablonu ZWikipedii powinien powstać anologiczny szablon:ZWookieepedii. Szoferka 14:20, 27 wrz 2006 (CEST)

DantE: korzyści Empirepedii nie są wielkie. Właściwie totalnie zostaje zaburzona jej dotychczasowa struktura, w związku z tym, że jest Was więcej, macie więcej haseł, i rozwijacie się dynamicznie. O uprawnieniach jak wyżej, zwracam jednak uwagę na to, że uprawnienia biurokraty na Wikii to wyłącznie możliwość nadawania uprawnień, a o odebranie komuś uprawnień należy zwrocić się do kogoś z community support. W przypadku, gdy odebranie uprawnień jest decyzją społeczności, nigdy nie robią oni problemów. Takie rozwiązanie ma zapobiec samowolce przy kształtowaniu składu adminów. Społeczność oczywiście jest bodaj podstawą sukcesu danego wiki. Dlatego nie wyobrażam sobie, aby ewentualne przenosiny odbyły się bez druzgoczącej akceptacji społeczności z obu stron. Szoferka 14:20, 27 wrz 2006 (CEST)

Prymonek: kwestia nazwy to prawdopobodnie kwestia głosowania obu ze stron. Wy, jako strona dominująca, macie większe szanse na przepchnięcia własnego pomysłu. Szoferka 14:20, 27 wrz 2006 (CEST)

Wszyscy: jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania co do kwestii technicznych i merytotorycznych związanych z przenosinami, czuję się kompetentna odpowiedzieć. Szoferka 14:20, 27 wrz 2006 (CEST)

Szoferka: Dlatego nazwa powinna odpowiadać obu encyklopediom. Więc hipotetycznie na Ossusie przegłosowano nazwę Sithopedia lub Vaderpedia, a u was by nie przeszła wymyślamy inną. Oczywiście gdyby miało dojść do połączenia obu wiki.--Prymonek 16:51, 27 wrz 2006 (CEST)

A tak w ogóle to nazwa nie jest naważniejsza, co nie? :) Szoferka 17:24, 27 wrz 2006 (CEST)


Dobrze. Czekam na konkrety. Ofertę połączenia. Bo narazie piszecie, że możecie sporo dać... CO KONKRETNIE? --Yako 18:04, 27 wrz 2006 (CEST)

Generalnie myślę, że nie po to Ossus powstał, żeby się bratać z jego dużo marniejszym pierwowzorem, bądź angielskim wzorcem który chcemy przenieść na polski grunt, poprawiając niedociągnięcia tamtych. Uważam, iż bratanie się z Empire byłoby powaznym błędem, natomiast współpraca z Wookie czemu nie, na zasdach autonomicznych. --Shedao 18:17, 27 wrz 2006 (CEST)

Dlaczego nie połączyć się? Same korzyści dla obu stron :D z resztą, już o tym pisałem i Prynomek też coś wspominał. Jedna dobra polska encyklopedia Gwiezdnych Wojen to jest to :D :D :D Marrbacca 18:40, 27 wrz 2006 (CEST)

Na razie to korzyści są tylko dla Empirepedii, bo jakoś nic konkretnego Ossusowi nie są w stanie zaproponować. Ja jestem osobiście za rozwiązaniem jakie obrali Niemcy z Jedipedia, a więc są niezależni ale współpracują z Wookiee. DantE 18:47, 27 wrz 2006 (CEST)

Właśnie, Dante. To co proponuje Marbacca to wymieszanie Ossusa z żałosnej jakości Empire, a tego chyba nie chce nikt? Zresztą, zapewne chłopaki w końcu same zobaczą, że ich działalność nie ma sensu i dadzą sobie spokój. --Shedao 18:56, 27 wrz 2006 (CEST)

Yako: możemy zaoferować to wszystko, co oferuje Wikia: darmowy serwery, darmową pomoc techniczną i dla społeczności, możliwość współpracy z Wookieepedią (przykładowo ustawienie interwiki), przeniesienie waszych uprawnień na nowy projekt, przeniesienie waszych zasad na nowy projekt, gwarancję, że – dopóki treści będą legalne – nikt z Wikii nie będzie w nie ingerował, dołączenie do dużej społeczności i dostęp do kilkudziesięciu innych polskich wiki. Wikia jest największym serwisem hostingowych dla wiki fanowskich i jest prestiżową egidą dla takich przedsięwzięć. Oznacza to też, że nie będzie tutaj takich błędów, jak wersja MediaWiki 1.5.7; podczas, gdy Wikia działa na 1.7, mamy funkcje parsera, wewnętrzne forum, liczne strony pomocy po polsku. Nie ma potrzeby zakładać wielu kont, aby poruszać się między projektami, a takie nazwiska jak Jimbo Wales, Angela Beesley i Jason Richey gwarantują profesjonalizm. Resztę wymieniłam wyżej. Propozycja ta nie jest w gruncie rzeczy propozycją dołączenia do Empirepedii, tylko przeniesienia Ossusa w miejsce Empirepedii, z uznaniem, że wcześniej Empirepedia w tym miejscu była. Dostajecie też niezły adres: pl.starwars.wikia.com, a myślę, że bez większego problemu załatwię przekierowania z domeny np. jedipedia.wikia.com. Uświadomcie sobie proszę, że przenosiny nie oznaczają, że skoro łączą się dwa projekty, to każdy stawia 50% warunków, bo Ossus jest w naturalny sposób większy i on siłą rzeczy będzie dominujący. Szoferka 19:05, 27 wrz 2006 (CEST)

Ha! Normalnie przypominają mi się negocjacje The Outer Rim z założycielami Ossus - różnica tylko w tym, że Empirepedia nie ma zupełnie nic do zaoferowania jeżeli chodzi o TREŚĆ. Artykuły i hasełka, to się liczy. --Jedi Nadiru Radena 08:35, 28 wrz 2006 (CEST)

Ale ja pytałem co EMPIREPEDIA ma do zaoferowania, a nie co ma do zaoferowania serwer wiki, bo tak się składa, że to wiem. Poza tym wychodzę z założenia, że adres internetowy im krótszy - tym lepszy. Zatem nie ma nic lepszego, niż stała domena globalna .pl. Ja nawet nie pamiętam adresu angielskiej Wookie i za każdym razem muszę wchodzić tam przez google'a... :) Poza tym, hostując samodzielnie encyklopedię mamy pełen wgląd w jej funkcjonowanie. Owszem - wiąże się to z pewnymi kłopotami, ale nie da się ukryć, że dzięki temu społeczność Ossusa jest sobie sama sterem, żeglarzem i okrętem. Zatem ponawiam pytanie - co empirepedia ma do zaoferowania, a nie co wiki ma do zaoferowania. --Yako 12:31, 28 wrz 2006 (CEST)

Co Empirepedia treściowo ma do zaoferowania, to wiecie doskonale, jak można wnieść z gromadnie czynionych porównań. Jednak wierzę, że nie zadaje się pytań, na które zna się odpowiedź. Szoferka 07:07, 29 wrz 2006 (CEST)
To ja zadam pytanie z trochę innej beczki. Jeśli dobrze rozumiem, to Wikia wymaga publikowania tekstów i załączników do nich na licecji GPL (czy im podobnych). Ossus często ma teksty z obrazkami licencjonowanymi, wykorzystanymi zgodnie z polskim prawem autorskim. Jak to pogodzić?--Piotr Mikołajski 22:42, 30 wrz 2006 (CEST)

czytając te wszystkie opinie doszedłem do wnisku, że na razie połączenie z Empirepedią nie ma sensu. po pierwsze powinniśmy zapewnic sobie opinie największej, najlepiej rozwijającej się i dającej najlepsze nadzieje na przyszłość encyklopedii Star Wars. Jeśli będziemy mieli taką opinię i nikt nie będzie w stanie nas przebić można myśleć o różnych połączeń. Empirepedia nic nie może nam zaiferować. ich hasła w większości są to dokładne tłumaczenia z wookiepedii, mające odpowiedniki u nas. ja bym jeszcze poczekał...Darth petter 10:42, 29 wrz 2006 (CEST)

Oto co mamy do zaoferowania pod względem treści:
 • Gotowy system pomocy (aktualny kończy się na zaleceniach edycyjnych)
 • Licencjonowanie grafik przy ich uploadzie (wybór licencji z listy rozwijanej, zobacz)
 • Dziesiątki szablonów (nie będących kopiami z wikipedii), userboxy
 • Portal społeczności (zobacz na Empirepedii, za podobne można uznać Salę Zgromadzeń na Ossusie)
 • Pokaźna kolekcja grafik (przede wszystkim z komiksów z ery starej republiki, trochę z "Rise of the Empire", duża kolekcja screenów z gier)
 • Kilka dobrych artykułów i ponad setkę innych (jak: Zakon Jedi [zobacz], Moc [zobacz], Galaktyka [zobacz], Dianoga [zobacz]...)

Czytaj pełną listę korzyści na naszej stronie użytkownika. Ambasada polskiej Wookiepedii 16:56, 3 paź 2006 (CEST)

Kilka dobrych artykułów i ponad setkę innych - AHAHA, śmiech na sali. Wchodzę na pierwszy, Zakon Jedi: nagłówek wygląda tak: Pochodzenie, wieżenia i historia Zakonu - czy ktoś tu sobie kpi? Z tymi odchodami bantha ma się łączyć Ossus? Bez jaj. --Shedao 18:05, 3 paź 2006 (CEST)

Również jestem na NIE jeśli chodzi o połączenie z Empirepedią, bo właściwie z czym tu się łączyć? Ossus rozwija się prężnie i ma w sobie to "coś", co odróżnia go od Wookie, którą twórcy Empirepedii tak usilnie starają się sklonować... Poza tym jeśli takie połączenie miałoby miejsce, doszliby zapewne kolejni admini (zostając przy naszej nazwie: strażnicy Biblioteki), którzy nie mieliby nic przeciwko zwykłemu kopiowaniu i tłumaczeniu haseł z wookie, a wszyscy tutaj mają trochę większą ambicję - pracować i stworzyć coś swojego, nie klona... owszem, w przypadku pomniejszych haseł Ossus skorzystał na wookie, jednak jest to tylko mały procent. Jak to ładnie określił Yako: "nie da się ukryć, że (...) społeczność Ossusa jest sobie sama sterem, żeglarzem i okrętem" - i tak powinno pozostać. Co do adresu i nazwy - obecny adres jest prościutki, a nazwa oryginalna i udana, nie ukrywajmy... przecież nie ma przymusu by coś się kończyło na -pedia... :D Nie powiedziałem w sumie nic nowego - tak jak każdy wyraziłem swoje przerażenie tym pomysłem. Twórcy Empire wiedzą że w życiu nie dorównają nam liczbą i poziomem haseł więc... --Sky 18:36, 3 paź 2006 (CEST)

O żadnej współpracy mowy być nie może dopóki niektóre osoby związane mniej lub bardziej z Biblioteką Ossus prowadzą dyskusję na poziomie przedszkola. Jestem zażenowany tą całą sytuacją w której to ludzie od nas prowokują otwarty konflikt z drugą stroną. Jeżeli ktoś nie potrafi formułować swoich myśli w sposób cywilizowany to nie powinien tego robić wcale. Merridius 20:28, 3 paź 2006 (CEST)

Empirepedia?

Na Empire są jakieś przymiarki do zmiany nazwy.--Prymonek 16:17, 8 paź 2006 (CEST)

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Empirepedia:Zmiana_nazwy Yun-Yuuzhan 12:29, 14 paź 2006 (CEST)
może na: "Ossus 2"? :D lol.--Shedao 12:31, 14 paź 2006 (CEST)
Prawdopodobnie przejdzie moja nazwa:Holokron. A co do ossusa 2 to ja proponowałem: Biblioteka Bastion ale była POV.--Prymonek 13:00, 14 paź 2006 (CEST)

I co? Wstawią sobie holokron w logo? :P --Yako 13:40, 14 paź 2006 (CEST) Pewnie tak....Najlepiej by było gdyby sobie star destroyerka wstawili :D. ludzie jak oni cucują!... tja..a my bannerki robimy :D

Nie cudowali by i po prostu byłaby nazwa Wookieepedia Polska --Bastion_3557 15:11, 14 paź 2006 (CEST)

To może my się nazwiemy Wookieepedia Polska? Nikt takiej nazwy jeszcze nie ma. W sumie Ossus jest spoko, już się przyzwyczaiłem, ale człon ,,Wookie" nawet fajny jest. --Archiwista:Sali

Na Empire przesadzili! Tamtejszy strażnik bez powodu usunął moją i do tego najlepiej ocenianą propozycję nazwy Holokron. Wygrał za to Deep Core wspomnianego strażnika, SkywakeraPL. Nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać!--Prymonek 20:09, 14 paź 2006 (CEST)

Dostałem powód od SkywalkeraPL. Że ta nazwa powtarza się w zagranicznym fandomie. To oznacza, że Holokron to już nie jest gigantyczny zbiór wiedzy. Będe śmiać się przez łzy--Prymonek 20:29, 14 paź 2006 (CEST)

Lol.... fajnie :) "Poszukaj informacji w Głebokim Jądrze" Nie mam pytań...--Yako 22:38, 14 paź 2006 (CEST)

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/U%C5%BCytkownik:SkywalkerPL/Odpad_1 Pośmiejmy śię wspólnie!--Prymonek 14:29, 17 paź 2006 (CEST)

Nie ma się z czego śmiać. Bo chyba nie z tego, że obrażają użytkowników Ossusa. A część tego tekstu niestety odnosi się do ciebie. DantE 14:43, 17 paź 2006 (CEST)

,,Fanatycy Ossusa (niestety z braku dowodów nie da się wytoczyć oskarżeń, wiemy tylko tyle, że to Warszawiacy)" Ja z Dąbrowy Górniczej jestem :D (żeby niedomówień nie było) ,,Ciągle poddawali pod dyskusję sens istnienia Empirepedii"" --no cóż, te 114 artykułów, w prównaniu do naszych 1335 to jednak ciutkę mało. I tak można dłuugo, ale... Archiwista:Sali

"Ciekawe czy teraz zostanę zbanowany na stronach www mafii Ossusa". - A ja myślałem, że to tylko kaczyński wszędzie widzi mafię, spisek i.... układ. :) --Yako 15:01, 17 paź 2006 (CEST)

I dyskusja się kończy. Niestety takie "głębokie" oświadczenia niekogo nie ruszają, bo pokazują właśnie poziom Skywalkera (nie mówię że całej Empire). Ten cały tekst można porównać do jednego zdania: "Idę sobie do domu! bo nie umiecie się bawić. Chrzanię tę piskownicę". Właśnie. Miało być jedno zdanie, wyszły dwa. Takie życie. Szkoda, że administracja zwala winy na Ossus (o dziwo NA CAŁY OSSUS) zamiast dokładnie powiedzieć o co chodzi. Ja jestem prostym człowiekiem, studentem filozofii, ale odezwę się jak ostatni menel: "Masz coś do mnie, to mi to powiedz". Podobnie pewnie życzyłaby sobie większość tutaj zgromadzonych. Niestety tutaj objawia się pewna wada tego typu przemowień jak to Skywalkera. Im bgardziej ogolnikowo mówimy, tym bardziej górnolotnie to brzmi. Niestety. Właśnie to pokazał Skywalker i zabrał swoje wiaderko i łopatkę z piaskownicy. Przykro mi. Przykro mi nie z tego względu, że zrezygnowałeś Skywalker, bo każdy się wypala i ma czasem dość, ale dlatego, że tak łatwo poddajesz to, co stworzyłeś. Wycofywać się jest rzeczą ludzką, ale nie w sposób jaki to czynisz obrażając się na cały świat. Twoja wypowiedź mówi sama za siebie "Mamoooo!! Oni nie chcą się ze mną bawić!". Mam nadzieję jednak, że nie raz i nie dwa spotkamy się przy licznych przedsięwzięciach. Niech Moc będzie z Tobą! --Yako 14:59, 17 paź 2006 (CEST)

Ja teraz czekam jak się zachowa Empirepedia i czy zareaguje na ten tekst. Bo jeśli nie zareaguje to znaczy, że się pod nim podpisuje co bardzo źle będzie o nich świadczyć. DantE 15:08, 17 paź 2006 (CEST)

Hahahahahahahaahaaaaaaa no spoko, i tak długo wytrwali. Mi się najbardziej podobał ten kawałek o tym, że nie umiemy prowadzić współzawodnictwa fair play... faktycznie, z ludźmi którzy nie potrafią wyprodukować ani jednego dobrego tekstu - jest gdzie konkurować :D pa pa :) --Shedao 16:08, 17 paź 2006 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!