Niech Moc będzie z Wami!Beyghor Sahdett

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

VerpineJedi.jpg
Beyghor Sahdett
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Rasa: Verpin
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Beyghor Sahdett był rycerzem Jedi żyjącym w schyłkowym okresie istnienia Republiki. Podczas wojen klonów walczył w stopniu generała. Jako jeden z niewielu Jedi przeżył rozkaz 66. W walce używał miecza świetlnego o zielonym ostrzu.

Biografia

Beyghor Sahdett był verpiniańskim obojnakiem o męskiej osobowości. Przeszedł gruntowne szkolenie w sztuce posługiwania się mieczem świetnym oraz władaniu Mocą, co pozwoliło mu zostać wykwalifikowanym Jedi. W roku 22 BBY, gdy wybuchły wojen klonów, został generałem, stając na czele oddziałów klonów Wielkiej Armii Republiki.

W roku 19 BBY Verpin dowodził oddziałem klonów przeciwko wojskom Separatystów na nieznanej tropikalnej planecie. W tym samym roku Republika zamieniła się w Imperium. W czasie tej przemiany dotychczasowy Wielki Kanclerz Palpatine, który mianował się Imperatorem, wydał rozkaz 66, mający na celu zlikwidowanie wszystkich Jedi. Wykonujące go klony zaczęły strzelać do Beyghora. Dzięki swoim umiejętnościom w walce mieczem świetlnym, Sahdett zabił wszystkich napastników.

Cztery miesiące po zakończeniu wojen klonów, Sahdett znalazł Nosaurianina Bomo Greenbarka, informując go, że Jedi Dass Jennir jest ich wspólnym przyjacielem. Beyghor Sahdett porzucił swoje szaty Jedi i zamiast nich założył czerwoną zbroje i blaster, jednak wciąż nosił przypięty do pasa w widocznym miejscu miecz świetlny. Bomo zaprowadził go miejsce lądowania statku Uhumele. Greenbark próbował przekonać swoich towarzyszy, by pozwolili Beyghorowi Sahdettowi dołączyć do nich, ale wciąż pijany po poprzedniej nocy kapitan Schurk-Heren, nie wierzył, że Beyghor był Jedi, pomimo zapewnień Verpinianina. Wtedy pojawił się oddział klonów, któremu przewodził młody oficjel. Greenbark odwrócił się, a Sahdett skoczył na napastników i wdarł się miedzy nich. Po chwili wszystkie klony zostały zabite. Oficjel próbował zastrzelić Jedi, jednak Beyghor odbił pocisk z blastera w jego głowę. Schurk-Heren zauważył po tym wszystkim, że Sahdett rzeczywiście był Jedi i pozwolił mu dołączyć do załogi.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Beyghora Sahdetta.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!