Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bannamu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bannamu.jpg
Bannamu
Rasa: Patrolianin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czerwone
Profesja: Złodziej
Bannamu był to Patrolianin żyjący na Coruscant podczas wojen klonów, zajmował się drobnymi kradzieżami.

Biografia

W 21 BBY, gdy Ahsoka Tano i Anakin Skywalker przybyli na dolne poziomy Coruscant by aresztować handlarza Cara Affa, Bannamu przebywał w ich pobliżu. Gdy Anakin wszedł do środka jednej z kantyn i wywołał zamieszania, które wypędziło wszystkich bywalców lokalu, Bannamu ukradł miecz świetlny Ahsoki. Następnie sprzedał go znanemu w półświatku trandoshańskiemu mordercy, Nackowi Moversowi.

Po jakimś czasie Jedi zaczęli poszukiwać skradzionej broni. Pewnego wieczoru do jego pokoju w hotelu Pajęcze Odnóża przybyli Ahsoka Tano i Tera Sinube. Intruzi chcieli odzyskać skradziony przez Bannamu miecz, radzili też, aby Patrolianin nie zadzierał z Jedi. Arogancki złodziej odparł, że Ahsoka nie wygląda na Jedi. Wtedy też Togrutanka pchnęła go Mocą na ścianę dając dowód swojej siły.

Przekonany i przestraszony Bannamu rozpoczął bardzo szybko relacjonować wydarzenia z kradzieży. Powiedział, że pozbył się skradzionej broni. Za bardzo dobrą cenę sprzedał ją Nackowi Moversowi. Dodał też, że ten osobnik jest bardzo dobrze znany w dolnych poziomach planety-miasta. Na potwierdzenie jego słów mistrz Sinube powiedział, że Movers to groźny morderca. Słysząc te słowa Ahsoka postanowiła jak najszybciej odzyskać swoją broń, nim stanie się komuś krzywda.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!