Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Alpha-26

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

A-26 "Maze"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
A-26 zwany także jako Alpha-26 lub Maze, był kapitanem w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Wojny klonów

Maze pomagał generałowi Jedi Arliganowi Zeyowi nadzorować misje drużyny Omega na planecie Qiilura.

Przez większość wojny, stacjonował na Coruscant, pełniąc funkcje adiutanta generała Arligana. Miał konflikt z kapitanem N-11, który nie szanował jego przełożonego. Kilka razy doszło między żołnierzami do bójki.

Po tajnej operacji drużyn Omega i Delta przyłączył się do świętowania zwycięstwa, co załagodziło jego stosunki z kapitanem Ordo. Znał pieśń Dha Werda Verda.

Podczas wojny wielokrotnie pomagał Omegom.

Rozkaz 66

Ja też nie jestem fanem Palpatine'a, ale, jakkolwiek by na to patrzeć, został wybrany, a Jedi nie. Kim oni są żeby decydować, kto powinien rządzić Republiką? - Maze

Poglądy kapitana podczas wojny mocno się zmieniły. Jednak był lojalny wobec Republiki i wykonywał wszystkie rozkazy, w przeciwieństwie do swoich braci Null ARC. Tuż przed rozkazem otrzymał propozycje emerytury od Orda.

Maze spotkał Orda w gabinecie Zeya. Były generał wyjaśnił im, że Palpatine jest Sithem. Wiedział, że śmierć byłaby dla niego najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, więc poprosił, aby któryś z klonów go zabił. Po dłuższej dyskusji, Ordo wyszedł z gabinetu, zostawiając ich samych. Maze prosił Zeya o niestawianie oporu i poinformował go, że jest aresztowany. Jego były przełożony błagał go, o oszczędzenie bólu i wykonaniu egzekucji na miejscu. Ordo wychodząc, usłyszał jeszcze głuche słowa Maze i strzał z blastera. Przekonany o śmierci byłego generała, wyszedł z budynku.

Dezercja

Po niedługim okresie czasu Maze skontaktował się z Kalem Skirata. Przypomniał mu o propozycji Orda i prosił o udzielenie schronienia. Zadowolony Kal, zgodził się i obiecał wysłać Bardana Jusika na Coruscant po kapitana.

Kilka dni później, Jusik wraz z córką Kala, przybył na wyznaczone miejsce spotkania. Kiedy skontaktował się z klonem, ten oświadczył mu, że znajduje się w ścigaczu i zapytał, czy mógłby wjechać nim do statku. Zdziwiony Mandalorianin zgodził się. Kiedy Maze znajdował się w statku, Jusik wyczuł, że znajduję się w ścigaczu jeszcze jedna osoba. Były Jedi, podejrzewając zdradę kapitana, ostrożnie sprawdził kto to jest. Okazało się, że Maze, zabrał na pokład generała Zeya, który według zeznań Orda był martwy. Maze razem z byłym przełożonym, dotarł na Mandalorę.

Ciekawostki

  • Był uważany przez innych żołnierzy za niezbyt towarzyskiego.
  • W czasie wolnym czytał holoksiążki.
  • Był bardzo dobrze traktowany przez swojego przełożonego generała Zeya - z czasem, ten złożył mu propozycje pomocy w "przeniesieniu", gdy wojna się skończy.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!