Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Akademia Jedi: Łobuz widmo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jokasta2.png
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

LobuzWidmo.jpg
Akademia Jedi:
Łobuz widmo
Jedi Academy: The Phantom Bully
Autor/rzy: Jeffrey Brown
Ilustracje: Jeffrey Brown
Ilustracja na okładce: Jeffrey Brown
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Scholastic
30 czerwca 2015
Wydanie polskie: Ameet
13 listopada 2015
Przekład:
Typ publikacji: Książka dla dzieci
Seria/Cykl: Akademia Jedi
Tom/Część: 3 z 5
Poprzedni/a: Powrót padawana
Następny/a: Nowa klasa
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Infinities


Akademia Jedi: Łobuz widmo (org. Jedi Academy: The Phantom Bully) to trzeci tom skierowanej do dzieci serii Akademia Jedi autorstwa Jeffreya Browna, ukazująca przygody chłopca o imieniu Roan Novachez. Publikacja ukazała się 30 czerwca 2015[1] roku w USA nakładem wydawnictwa Scholastic.

W Polsce książka ukazała się 13 listopada 2015[2] nakładem wydawnictwa Ameet w przekładzie Tomasza Sidorkiewicza i Jacka Andrzejczaka.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
It’s hard to believe this is Roan’s last year at Jedi Academy. He’s been busier than ever learning to fly (and wash) starships, swimming in the Lake Country on Naboo, studying for the Jedi obstacle course exam, and tracking down dozens of vorpak clones — don’t ask. But now, someone is setting him up to get in trouble with everyone at school, including Yoda. If he doesn’t find out who it is, and fast, he may get kicked out of school! Why can’t middle school just be easy...

This incredible, original story captures all of the humor, awkwardness, fun, and frustrations of middle school — all told through one boy’s comics, journal entries, letters, sketches, e-mails, and more.[3](Scholastic, 2015)

Wydanie polskie
Uznany na świecie autor i ilustrator Jeffrey Brown powraca z trzecią odsłoną bestsellerowej Akademii Jedi.

Aż trudno uwierzyć, że to już trzeci rok Roana w Akademii Jedi. Może się wydawać, że teraz będzie już z górki, ale niestety, łatwo nie jest! Nauka latania statkiem kosmicznym, pływanie w jeziorze na planecie Naboo, przygotowania do egzaminu Jedi i tropienie klonów– jednym słowem, wyzwań nie brakuje! Do tego ktoś chce wpakować Roana w poważne kłopoty i skłócić go ze wszystkimi w szkole, łącznie z Mistrzem Yodą. Lepiej nie myśleć, jak mogłoby się to skończyć… Dlaczego życie ucznia nie może być prostsze…?

Fascynująca historia w humorystyczny sposób przedstawia problemy i dylematy szkolnego życia! Przyciąga młodych czytelników nie tylko zabawną i zawierającą bliski im temat fabułą. Komiksowy charakter książki, bazgrołki, kartki z pamiętnika, ciekawostki o szkoleniu Jedi – wszystko to sprawia, że od lektury ciężko oderwać się nawet dzieciom, które zwykle nie są molami książkowymi.[4](Ameet, 2015)

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 30 czerwca 2015 USA 9780545621267[1] Scholastic 176 stron Druk (twarda) 12,99 USD[1]
2015, 13 listopada[2] Polska 9788325320935[4] Ameet 160 stron Druk (miękka) 19,99 PLN[5]

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 Amazonfavicon.jpg The Phantom Bully (Star Wars: Jedi Academy #3) w katalogu sklepu internetowego Amazon.com
  2. 2,0 2,1 Informacja od działu handlowego wydawnictwa Ameet.
  3. StarWars.com Jedi Academy: The Phantom Bully by Jeffrey Brown – Exclusive Cover Reveal! na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 27.03.2015 na WebCite)
  4. 4,0 4,1 Logo ameet.png Star Wars. Akademia Jedi. Łobuz widmo w katalogu wydawnictwa Ameet (Link zapasowy z dnia 10.11.2015 na web.archive.org)
  5. Cena w sklepie internetowym empik.com

Linki zewnętrzne


Akademia Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!