Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Aaris III

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Aaris III.jpg
Aaris III
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże
Sektor: Kathol
Układ: Aaris
Współrzędne: M-21
Długość dnia: 19h
Długość roku: 299 dni
Geografia
Atmosfera: tlenowa
Klimat: wilgotny
Grawitacja: standardowa
Dominujący krajobraz:
  • Dżungle
  • Góry
  • Oceany
  • Ruiny
Woda: 60%
Ważne miejsca: Miasto Kastaysa
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Struktura demograficzna:
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Aaris III jest planetą położoną w Zewnętrznych Rubieżach w sektorze Kathol. Planetę pokrywają rozmaite dżungle, oceany i góry mierzące nawet kilka kilometrów. Spory obszar planety pokrywają również różnorakie ruiny do setek km kwadratowych. Aarisianie zamieszkiwali niegdyś planetę. To po nich właśnie zostały owe ruiny. Wyginęli oni od uderzenia komety w planetę. Jakiś czas po tym wydarzeniu pewien legion wojskowy wszedł do głównego miasta Kastaysa z Plagą Zwycięstwa, będącą cennym artefaktem.

Historia

Cywilizacja Aarisian rozwinęła się wiele tysięcy lat przed wojnami klonów. Tę rozbudowę owej cywilizacji zniszczyła kometa pędząca w stronę Aaris. Kilka dni później jakiś legion wojskowy powrócił do miasta Kastaysa z artefaktem Plaga Zwycięstwa, która wśród tamtejszej ludności wzbudziła niezwykłą agresję, zapoczątkowaną małymi przestępstwami, ciągnącą się przez tworzenie gangów, a skończyło się to krwawymi potyczkami o to, kto jest strażnikiem artefaktu.

Widząc to jedna z istniejących tam frakcji wzięła ów artefakt do Kastaysa, dużą wysokość nad tym miastem, by uspokoić ludzi. W trosce o to sam Kastays ukrył ją w podłogowej krypcie, o której tylko on miał pojęcie. Istniała wzmianka, że Aarisianie oszaleli, wysłuchując rozmów o pladze zwycięstwa i całkowicie wyginęli. Jednak pozostawali przy życiu. Miasta zaczęły przekształcać się w dżungle, a potomkowie tych, którzy nie wyginęli zamieszkali w ruinach.

Czasy Imperium

W 2 BBY Admirał Sarn zainteresował się odnalezieniem plagi zwycięstwa. Przejął planetę i wraz ze swoim oddziałem szukał artefaktu. Gdy on na jakiś czas ich opuścił, drużyna znalazła artefakt, po czym oszalała i jej członkowie pozabijali się. Nie wiadomo jednak co się z artefaktem stało. Prawdopodobnie został skradziony.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!